Prebieha presmerovanie na platobnú bránu.

Activekids blog

4 skvelé tipy na funkčné detské oblečenie do jarného počasia

Aj vy cítite, že vzduch zrazu vonia akosi inak? Je to znak niečoho nového, krajšieho a veselšieho. Jar prináša na tváre ľudí úsmev, spokojnosť, smiech a radosť zo života. Prebúdza sa nielen príroda, no po dlhom zimnom útlme aj my. Naše deti majú pred nami, samozrejme, už pár dní náskok :-) S veselým krikom objavujú krásy jari na detských ihriskách, na bicykloch či kolieskových korčuliach. S príchodom jari sa predlžujú dni, a teda aj čas, ktorý trávime vonku. Počasie je však ešte premenlivé, rána chladné a pribúdajú aj daždivé dni. Aké je najlepšie oblečenie pre deti do jarného počasia? Čo všetko sa skrýva pod pojmom "funkčné detské oblečenie"? To všetko sa dozviete v našom najnovšom článku.
Čítať viac

Detské oblečenie z merino vlny. A zima má smolu - testovanie nórskej značky DEVOLD.

Malá nomádka v Portugalsku testovala funkčné oblečenie z merino vlny, vďaka ktorej nemusia byť deti v chladnom počasí nababušené ako cibule, ale zároveň sú v teple. Ako obstálo?
Čítať viac

Objavte 15 úžasných vlastností MERINO VLNY, pre ktoré si ju ihneď obľúbite

Detské oblečenie z MERINO VLNY si v posledných rokoch získava svojich verných fanúšikov aj u nás na Slovensku. 100% prírodné vlákno MERINO sa stáva čoraz obľúbenejším medzi rodičmi, ktorí svojim deťom doprajú tú najvyššiu kvalitu. No vedeli ste, že detské oblečenie z merino vlny je využiteľné celoročne a nie iba na zimnú lyžovačku? Čo je to vlastne merino vlna a aké sú jej prednosti? Prečo sa oplatí investovať do kvalitného termoprádla a v akých detských veľkostiach sa vyrába? Je to vhodné oblečenie pre bábätká s citlivou pokožkou? Ako sa správne starať o produkty z merino vlny? To všetko sa dozviete v sérii  našich najnovších článkov o funkčnom oblečení pre deti. A začíname práve MERINOM :-) 
Čítať viac

Vianoce v Laponsku u Santa Clausa - testovanie termoprádla z merino vlny LASTING a detských čiapok KAMA

Naše detské oblečenie opäť vyrazilo do sveta. Máme pre vás ďalší článok v novej rubrike Cestujeme = testujeme. Tentokrát sme obliekli do merino vlny chlapcov z Cestuj s deťmi na ich rozprávkovú vianočnú cestu do Laponska, fínskeho Rovaniemi a to priamo do dedinky Santa Clausa.  ❄️ No povedzte, môže to byť ešte čarovnejšie? ❄️ Ako obstálo termoprádlo z merino vlny českej značky LASTING v tuhej fínskej zime? Ochránila čiapka KAMA citlivé detské uši pred vetrom a mrazom? Splnilo naše detské oblečenie prísne kritéria rodičov? To všetko sa dočítate v našom najnovšom článku. Čítajte pozorne, máme pre vás aj malé prekvapenie :-) 
Čítať viac

Škaredé počasie už nemusí byť strašiakom - testovanie funkčného oblečenia značky UNUO

Prinášame vám našu najnovšiu rubriku Cestujeme = testujeme. Aby sme vám predstavili naše jednotlivé značky čo najlepšie, rozhodli sme sa, že budeme pre vás naše oblečenie testovať a založili sme novú rubriku Cestujeme = testujeme. Ako už mnohí viete, nápad založiť Active Kids sa zrodil počas nášho cestovania jednou z najkrajších krajín sveta - NÓRSKOM. Active Kids nie je len obyčajný e-shop s detským oblečením. Active Kids je o aktívnom pohybe na čerstvom vzduchu, o rodinných výletoch, o cestovaní s deťmi. A práve pri takýchto aktivitách bude naše oblečenie vystavené tým pravým outdoorovým podmienkam. Aby sme však boli objektívni, testovať nebudú priamo naši najmenší, no prizvali sme si na spoluprácu aktívnych cestovateľov s deťmi, úspešných cestovateľských blogerov. Ich deti dajú nášmu oblečku poriadne zabrať, otestujú ho v rôznych klimatických podmienkach, v rôznych kútoch sveta. Rodičia si budú všimať kvalitu materiálov, šitia, farebnú stálosť, nároky na údržbu, pohodlnosť, funkčnosť,... A s výsledkom sa samozrejme s vami vždy podelíme :-)
Čítať viac

10 hlavných dôvodov, prečo kúpiť detské tepláky spod Tatier CARPE DM a rozhovor s Dobravou

O tom, že tepláky sa stali módnym hitom, už niet pochýb. Nenápadne sa presunuli zo športovísk aj na ulice, do školských lavíc, na diskotéky. Nosia ich deti i dospelí. Ľudia ich jednoducho milujú. O ich popularitu sa veľkou mierou pričinila aj slovenská dizajnérka a majiteľka firmy Dobrava Míčka Škvaridlová so svojou značkou CARPE DM, ktorá svoje jedinečné tepláky úspešne predáva už niekoľko rokov po celom svete. Dobrava je navyše aj milujúcou maminou, a tak veľmi dobre vie, aké vysoké požiadavky musí spĺňať práve detské oblečenie. A pretože jej nadčasové detské tepláky ponúkame exluzívne ako jediný práve v našom e-shope, chceli by sme vám Dobravu a jej tvorbu bližšie predstaviť. Kto stojí za touto úspešnou slovenskou značkou? Ako sa prepracovala profesionálna tanečníčka a fashion dizajnérka spod Tatier až na tohtoročný fashion week v Číne? Prečo svoju výrobu nikdy nepresunie do lacných ázijských krajín? To všetko sa dočítate v našom najnovšom článku.
Čítať viac

8 hlavných dôvodov, prečo kúpiť letné detské oblečenie s ochranným faktorom UPF 50+

Po dlhej zime tu máme konečne krásne letné dni. Slniečko hreje a láka nás vonku do prírody, na letnú dovolenku, k jazerám aj k moru. Leto si chceme užiť aj s našimi ratolesťami. Mali by sme však vedieť, ako na nás a naše deti slnečné žiarenie pôsobí a ako sa chrániť pred jeho negatívnymi účinkami. Detské oblečenie s ochranným faktorom UPF 50+ si v posledných rokoch získava svojich verných fanúšikov aj u nás na Slovensku. Aké sú jeho výhody a hlavne význam pre naše deti a čo vlastne skratka UPF 50+ znamená? To všetko sa dočítate v našom novom článku.
Čítať viac

SPOZNÁVAME NÓRSKO (ČASŤ I.)

Vydajte sa s nami spoznávať krajinu neopísateľnej prírodnej krásy, krajinu tých najkrajších fjordov sveta a tisícov vodopádov. Krajinu, kde je kvalitné funkčné outdoorové oblečenie základnou výbavou každého dieťaťa. Ako sme už v úvode e-shopu spomínali, celá myšlienka založenia ACTIVE KIDS vznikla počas nášho cestovania práve v tomto outdoorovom raji - v Nórsku.
Čítať viac
Akceptovať

Táto stránka používa cookies. Kliknutím na akceptovať súhlasíte s podmienkami používania.