Prebieha presmerovanie na platobnú bránu.

Activekids blog - novinky

Detské softshellové oblečenie: a jeseň môže začať

Maj sa pekne leto a ahoj jeseň! Prečo svoje dieťa v tomto ročnom období obliecť do softshellu značky Unuo?
Čítať viac

Pripravení na jeseň: ako obliecť dieťa na hory

Na čo všetko nezabudnúť pri výlete na hory a aké oblečenie dieťa spoľahlivo ochráni pred prehriatím či podchladením? 
Čítať viac

Pripravení na leto: tieto veci nesmú chýbať v detskom ruksačiku

Pobaľte sa s nami na cestu za dobrodružstvami pri mori. Na týchto 6 vecí by ste nemali zabudnúť.
Čítať viac

Oblečenie pre novorodenca, ktoré s ním porastie

Čo je to detské rastúce oblečenie merino, aké má výhody a akú veľkosť svojmu dieťatku vybrať? To všetko sa dozviete v tomto článku!
Čítať viac

10 mýtov a faktov o merino vlne

 Merino vlna na leto?  Jednoznačne áno! Tento unikátny 100% prírodný materiál s výbornými termoregulačnými vlastnosťami je možné nosiť po celý rok. Je o ňom už známe, že v lete chladí a v zime hreje. Neveríte? Prečítajte si náš najnovší článok a uveríte :-) Spísali sme pre vás najčastejšie mýty a fakty o merino vlne. 
Čítať viac

4 skvelé tipy na funkčné detské oblečenie do jarného počasia

Aj vy cítite, že vzduch zrazu vonia akosi inak? Jar prináša na tváre ľudí úsmev, spokojnosť, smiech a radosť zo života. Prebúdza sa nielen príroda, no po dlhom zimnom útlme aj my. Naše deti majú pred nami, samozrejme, už pár dní náskok :-) S príchodom jari sa predlžujú dni, a teda aj čas, ktorý trávime vonku. Počasie je však ešte premenlivé, rána chladné a pribúdajú aj daždivé dni. Aké je najlepšie oblečenie pre deti do jarného počasia? Čo všetko sa skrýva pod pojmom "funkčné detské oblečenie"? 
Čítať viac

Objavte 15 úžasných vlastností MERINO VLNY, pre ktoré si ju ihneď obľúbite

100% prírodné vlákno MERINO sa stáva čoraz obľúbenejším medzi rodičmi, ktorí svojim deťom doprajú tú najvyššiu kvalitu. No vedeli ste, že detské oblečenie z merino vlny je využiteľné celoročne a nie iba na zimnú lyžovačku? Čo je to vlastne merino vlna a aké sú jej prednosti? Prečo sa oplatí investovať do kvalitného termoprádla a v akých detských veľkostiach sa vyrába? Je to vhodné oblečenie pre bábätká s citlivou pokožkou? Ako sa správne starať o produkty z merino vlny?
Čítať viac

10 hlavných dôvodov, prečo kúpiť detské tepláky spod Tatier CARPE DM a rozhovor s Dobravou

O tom, že tepláky sa stali módnym hitom, už niet pochýb. Nenápadne sa presunuli zo športovísk aj na ulice, do školských lavíc, na diskotéky. Nosia ich deti i dospelí. O ich popularitu sa veľkou mierou pričinila aj slovenská dizajnérka a majiteľka firmy Dobrava Míčka Škvaridlová so svojou značkou CARPE DM, ktorá svoje jedinečné tepláky úspešne predáva už niekoľko rokov po celom svete. Dobrava je navyše aj milujúcou maminou, a tak veľmi dobre vie, aké vysoké požiadavky musí spĺňať práve detské oblečenie.
Čítať viac

8 hlavných dôvodov, prečo kúpiť letné detské oblečenie s ochranným faktorom UPF 50+

Slniečko hreje a láka nás vonku do prírody, na letnú dovolenku, k jazerám aj k moru. Leto si chceme užiť aj s našimi ratolesťami. Mali by sme však vedieť, ako na nás a naše deti slnečné žiarenie pôsobí a ako sa chrániť pred jeho negatívnymi účinkami. Aké sú výhody detského oblečenia s ochranným faktoroma hlavne význam pre naše deti a čo vlastne skratka UPF 50+ znamená?
Čítať viac

SPOZNÁVAME NÓRSKO (ČASŤ I.)

Vydajte sa s nami spoznávať krajinu neopísateľnej prírodnej krásy, krajinu tých najkrajších fjordov sveta a tisícov vodopádov. Krajinu, kde je kvalitné funkčné outdoorové oblečenie základnou výbavou každého dieťaťa. Ako sme už v úvode e-shopu spomínali, celá myšlienka založenia ACTIVE KIDS vznikla počas nášho cestovania práve v tomto outdoorovom raji - v Nórsku.
Čítať viac